BODRUM BUTİK OTEL TATİL DENEYİMİM - La Brezza Bodrum Butik Otel | Akyarlar Otel - Bodrum - La Brezza Bodrum Butik Otel | Akyarlar Otel – Bodrum

BODRUM BUTİK OTEL TATİL DENEYİMİM

BODRUM BUTİK OTEL TATİL DENEYİMİM

Evliliğin ve gençliği yavaş yavaş geride bırakmanın bünyede olduğu kadar tercihleri de etkilediğini bir kez daha deneyimledim geçen yaz.

Eşimle tatil mekanı için karar verirken dört yaşında bir çocukları olan bir aile olarak huzurlu bir beldede ve kendimize uygun bir butik otel konseptinde anlaştık. Sevgili eşim, benim özel şartım olan aşırı sıcak olmayan belde tercihimi de anlayışla karşıladı sağolsun (Bunda son bir yılda yaklaşık iki ayımı muhtelif Arap ülkelerinde geçirmemin de etkisi var tabii). Bu yüzden Ağustos’ta çıkacağımız tatil için Akdeniz bölgesinin uygun olmadığı konusunda da uzlaştık.

Ben İzmir’in güneyine inmeme konusunda net (!) bir kırmızı çizgi çekmeme rağmen, eşim Bodrum’da bir otel bularak çizgilerimi dümdüz etti sağolsun. Ağustos ayında “huzur” kelimesinin Bodrum’a İstanbul’dan bile daha uzak olduğuna dair bütün dil dökmelerime rağmen, bulduğu otelin farkını daha sanal ortamda belli eden fotoğraflarının referansına, bir fotoğrafta gördüğüm Akyarlar’ın windsurf yapılabilir bir iklime sahip olduğu detayı da eklenince Ağustos Bodrum’una uçtuk bir seher vakti.

Otele tam kahvaltı saatinde varmamızı basit bir şans olarak görmüştüm, ama meğer rüya gibi bir tatilin başlangıcıymış.

Bu kahvaltıya ayrı bir parantez açmak gerekiyor. Masayagelen her şey ya otelin kendi bahçesinde yetişiyor ya da otele özel olarak üretiliyor. Mis  kokulu ve tamamen organik domatesler, biberler, salatalıklar, bilimum kahvaltılık yeşillikler; menşei Bursa olan (otelin sahibi Bursalı bir aile) zeytinler; Marmaris balı, ev yapımı reçeller ve tabii ki de hepsi birbirinden güzel fabrikasyon olmayan, mandra üretimi kaliteli peynir çeşitleri.Şarküteri ürünleri de gayet başarılıydı. Bu keyif kimi sabah nefis sigara veya su börekleriyle, kimi sabah farklı omlet çeşitleriyle orada kaldığımız altı gün boyunca devam etti.

Giriş katında ve havuza bakan odamız detaylarında Osmanlı çizgileri de olan ama daha çok eski Rum evlerine benzettiğim oldukça şık bir odaydı. Otelin muhtemelen en dikkat çekici özelliği olan detaylardaki şıklık odalara da hakim. Kaldığım sürede görme fırsatı bulduğum diğer bir kaç odada da farklı, fakat hepsi Akdeniz’den gelen esintiler vardı. Esinti demişken, odalarda klima olmasına rağmen, kaldığım süre boyunca hiç çalıştırma gereği duymayınca otelin isminin nereden geldiğini anladım.

Ben bir an önce denize koşup, tatili resmi olarak başlatmanın hayalleriyle üzerimi değiştirirken oğlan havuza dalmıştı bile. Ee ! Hayatınızda dört yaşında bir velet varsa hayallerle hayatların birbirini karşılama oranı çok düşüktür zaten. Biz de Karaincir’in denizinden önce La Brezza’nın havuzuyla müşerref  olduk.

Havuz otelin ihtiyacını karşılar büyüklükte. Dolayısıyla en kalabalık saatlerde bile otellerde genelde karşılaşılan Ganj Nehri sendromundan muzdarip olmadık. Bilakis gayet huzurlu, havuz başı muhabbetlerinin yapılabileceği bu ortam akşamüstü kahvelerinin de doğal mekanı oldu.

Öğle yemeğini ister havuzda, ister plaj tesislerinde muhtelif snacklerle halledebilirsiniz. Ama bir alternatif var ki tek kelimeyle efsane : “Kallavi Köfte” . Büyük patron Recep beyin tarifi ve de genellikle mutfakta bizzat sergilediği marifetinin eseri olan ismi gibi kallavi boyuttaki köfteler tatilden ayrı bir mevzu konusu. (Bu arada sosyal medya sayfalarından anladığım kadarıyla Kallavi Köfte bu sezondan itibaren özerkliğini ilan ediyormuş). Bodrum’un farklı bir yerinde kalıyor olsanız bile –bu lezzeti tatmak için yolunuzu mutlaka Akyarlar – Karaincir taraflarına düşürün derim.

Ve gelelim plaja…La Brezza Beach otele yürüme mesafesinde, beş dakikalık bir yürüyüşle ulaşılabilir. Buna rağman hangi saatte ve kaç kez gitmek isteseniz isteyin, sizi otelin golf arabalarıyla götürüp getiriyorlar.

Kumsala vardığımızda doğrudan bir başka boyuta veya bir başka ülkeye gitmiş gibi hissettim. Şahsen gözüm kapalı olarak oraya bırakılsam,Bodrum’daolduğuma kimsenin beni ikna edemeyeceğini rahatlıkla söyleyebilirim. Şezlonlardan şemsiyelerine, masalarında kullanılan eşyadan barına  yine çok şık detaylar. Güzel bir iskele, perdeli kamelyalar ve tabii ki başrolde masmavi Ege Denizi. Sessiz, adeta otele özel bir koy Karaincir. Gerisi sadece huzur…

Sözü daha fazla uzatmaya gerek yok. Hayatımda geçirdiğim en güzel günlerin bazılarını La Brezza’da geçirdim işte. Hayatımda karşıma çıkan kişiler ve mekanlardan beklentimin bu kadar üstünde olanı var mıdır, bilmiyorum. Beklentimin düşük olma sebebi olan kalabalık Bodrum’un bu gizli bahçesini kuranlara ve oraya can veren tüm çalışanlarına teşekkür ederim.

Yaşamı hissetmeniz için bulunabileceğiniz çok güzel bir mekan, büyük şehir çöllerinde yola devam etmeden önce yenilenmek için çok doğru bir vaha La Brezza…

Kategori

Paylaş arkadaşlarında görsün