Gıda toptancısı ve süthane işletmecisi bir ailenin 3. Kuşak işletmecesi olan babamız Recep Vurucular ’ın tüm bilgi ve tecrübesiyle pek çok gıda ürününü dalından toplayıp sofranıza sunuyoruz. Bursa Gemlik’ten siyah zeytinlerimizi kış aylarında toplayıp sele ve salamura olarak işliyoruz. Ayvalık Burhaniye ve Bodrum Mumculardan topladığımız zeytinleri soğuk sıkım yağ hanelerde sıktırıp zeytinyağımızı elde ediyoruz. Süt kremasını yoğurarak tereyağımızı yapıyoruz. Bodrum mandalinası , patlıcan , karpuz kabuğu , kabak , havuç , çilek ,üzüm gibi tüm reçellerimizi kendimiz kaynatıyoruz. Yetiştiriciliğinden kesimine kadar özenle ilgilendiğimiz büyük ve küçük baş hayvanlardan etlerimizi temin ediyor , sucuk ve köftelerimizi kendimiz imal ediyoruz. Sabah kahvaltılarında odun ateşiyle taş fırınımızdan ekmeklerimizi ve pidelerimizi çıkarıyoruz.

 

Oda kahvaltı konaklama
Tüm misafirlerimize özenle hazırladığımız kahvaltılarımızı bahçemizde serpme kahvaltı olarak sunuyoruz ve doymadan kalkmak yok diyoruz, isteyin sofranıza getirelim dilediğiniz üründen dilediğiniz kadar…

 

Yarım pansiyon konaklama
Kahvaltı ve akşam yemeği dahil konaklama biçimidir. Akşam yemeklerimizde Türk ve Dünya mutfağından derlediğimiz her güne özel set menüler sunmaktayız. Menülerimiz 14 günde bir tekrar etmektedir.

Örnek menü;

Başlangıç
Kremalı domates çorbası

Soğuklar
Zeytinyağlı bamya
Barbunya pilaki
Kabak mücveri
Köpeoğlu

Salata
Mevsim salata

Ana Yemek
İzmir köfte

Tatlı
Fırın sütlaç

 

KALLAVİ RESTAURANT BODRUM
Otel misafirlerimize ve tüm Akyarlar turistlerine hizmet veren restoranımız adını nam salmış köftelerimizin cüssesinden almaktadır Kallavi Köfte. Spesiyal ürünlerimiz Kallavi köfte ve Kallavi Burgeri denemeden dönmemenizi şiddetle tavsiye ederiz. Romantik bir Bodrum akşamı yaşamak isteyen misafirlerimiz Kallavi ’nin ambyiansı, müzikleri ve yanan ateşinde dilerseniz damak çatlatan lezzetlerimizin tadını çıkarabilir, dilerseniz içkinizi yudumlayabilirsiniz.

 

LA BREZZA BEACH
Siz karaincirde plajın, denizin ve güneşin keyfini sürerken , La Brezza Beach atıştırmalıklardan, makarna çeşitlerine , el açması Bodrum mantılarından , ızgara çeşitlerine , Kallavi köfte ve Kallavi Burger’den tutunda salata çeşitlerine geniş bir yiyecek menüsüyle ve de Kokteyl bar menüsüyle gün boyu lezzetlerini sunmaktadır. Deniz kenarında yahut iskelede , ay ışığı altında, yakamozlar eşliğinde Rakı Balık keyfi yapmak isteyen misafirlerimize unutulmaz Bodrum Akşamları için rezervasyon da almaktayız.​